Jak się ubrać na sesję?

Bardzo nas cieszy, że przy okazji omawiania szczegółów sesji, do której się szykujecie, pytacie nas o strój - co ubrać, jak się przygotować, jak umalować, etc. Odnosząc się do Waszych pytań i wątpliwości, postanowiliśmy napisać kilka słów w tym temacie. Bo choć nie wskażemy Wam konkretnych stylizacji, to chętnie podpowiemy, jaki outfit pasuje na sesjach, a czego zdecydowanie unikać :)

 

Kolorystyka

Nie ma złotej zasady odnośnie kolorystyki ubrań, jest jednak kilka wskazówek, którymi warto się kierować. Spójrzcie na zestawy na zdjęciach poniżej - w większości kolory są stonowane, prawie zawsze bazowe są beż/szarość/biel/ecru, które jak najbardziej można łączyć z bardziej żywymi barwami - niebieski/róż/mięta/fiolet, etc.

Wybierz jednolite kolory - unikaj wszelkich napisów czy nadrukowanych obrazków

To chyba najważniejsza zasada ze wszystkich - na sesję nie wybierajcie ubrań, które mają jakiekolwiek napisy czy rysunki. Bo w efekcie pierwsze na co spojrzycie to właśnie ten napis. Niestety wzrok przykuwają wszystkie "rozpraszacze".

Przykładowe łączenia kolorów

To, na co warto zwrócić uwagę, to tzw. kolor/element łączący. Poniżej przykładowe zdjęcia - kolor sweterka i szalika idealnie grają ze sobą plus koszule w kratę. Na drugim przykładzie oczywiście szalik i spodnie w kolorze musztardowej żółci świetnie dopełniają i rozweselają całość.

Wzory

Nie jest wskazane jest, żeby jedna z osób na sesji miała sukienkę w grochy, druga koszulę w kratę.  Te drugie jednak uwielbiamy, szczególnie, jeśli kolorystycznie nawiązują do części garderoby innej osoby.

Makijaż

To bardzo miłe, gdy na sesji chcecie wyglądać pięknie i wyjątkowo. Pamiętajcie jednak, że na sesji powinniście czuć się swobodnie i naturalnie. Oczywiście makijaż jest istotny, bo dzięki niemu czujecie się dobrze, jednak nie wykonujcie makijażu femme fatale, gdy bierzecie udział w radosnej sesji rodzinnej. 

Mamy nadzieję, że ten post choć trochę pomoże Wam w doborze Waszych stylizacji. I pamiętajcie, że niezależnie od ubioru - uśmiech zawsze zdobi Was najpiękniej! :) Do zobaczenia na sesjach! :)

Zdjęcia: Pinterest